Elektrikli Araç Şarj İstasyonları İçin Ekonomik Şarj’a Danışın

Elektrikli araç kullanımı her geçen gün artıyor. Yurt dışında bazı ülkelerde elektrikli araç satışları otomobil satışlarının %50 kadarını oluşturabiliyor. Çeşitli ülkeler, önümüzdeki 30-40 yılda ülkelerinde kullanılan tüm araçların karbon-nötr olması yönünde düzenlemeler yapıyor ve daha fazla kişi elektrikli araçları tercih ediyor.

Ülkemizde her ne kadar diğer ülkelere kıyasla elektrikli araç satışı hala düşük seviyelerde olsa da bu seviyenin sürekli bir atışta olduğunu, elektrikli araçlara rağbetin giderek arttığını unutmamak gerekir. Elbette, bu artışla birlikte sayıları giderek artan elektrikli araçlar için enerjiye de ihtiyaç duyuyor, bu noktada şarj istasyonları devreye giriyor.

Her ne kadar elektrikli araç şarj istasyonu; ülkemizde görmeye çok da alışık olmadığımız bir sistem olsa da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2018 tarihli düzenlemesi ile alışveriş merkezlerindeki 50 park yeri için en az bir elektrikli araç şarj istasyonu kurulması zorunlu hale geldi. Yakın zamanda elektrikli araçların ülkemizde daha fazla kullanılacağını düşünürsek elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaşacağını da tahmin edebiliriz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Maliyeti Nedir?

Eğer şarj istasyonlarının maliyeti değişmektedir. Kuracağınız ünite sayısından istasyonun özelliklerine pek çok etmen bu noktada belirleyici rol oynar. Örneğin, normal şarj yapan şarj istasyonları ile hızlı şarj yapan şarj istasyonları arasında belli bir fiyat farkı bulunmaktadır. Eğer şarj istasyonlarımızın maliyeti hakkında bilgi almak istiyorsanız “Online Alışveriş” butonuna tıklayarak farklı ürünlerimizin fiyatlarına bakabilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile Kullanılabilir Mi?

Kısaca, evet. Şarj istasyonları solar panel kullanırlar, bu sebeple ilk kurulum sonrası elektrik üretim masrafı oldukça düşüktür. Hatta, elektrikli araç şarj istasyonlarının en büyük avantajı da bir yerde budur; güneş enerjisi sayesinde kurulumdan sonra fazladan elektrik masrafı çıkmaz ve istasyonlar çok uzun süre kullanılabilirler.

Şarj istasyonlarında kullanılan güneş enerjisi panellerinin en büyük avantajlarından birisi de doğa dostu olmasıdır. Zaten elektrikli araçların fosil yakıt kullanımını azaltması başlı başına bir avantajken buna bir de güneş enerjisi eklendiğinde küresel ısınmaya karşı gerçek bir adım atmış oluruz.

(Daha fazla ayrıntı için: Güneş Enerjisi Sistemlerinin Birlikte Kullanımı Mümkün mü?)

Tüm Şarj İstasyonu İhtiyaçlarınız İçin Ekonomik Şarj

Eğer siz de elektrikli araç şarj istasyonu sistemi almayı düşünüyor, bu sebeple ihtiyaçlarınızı karşılayacak güvenilir bir çevrim içi alışveriş sitesi arıyorsanız Ekonomik Şarj tam da ihtiyaç duyduğunuz yer. Ekonomik Şarj olarak sektör tecrübemiz ve kalitemiz ile siz müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bizim önceliğimiz müşterilerimizin yaptıkları alışverişten tamamen memnun olması.

Elektrikli araç şarj istasyonlarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve size sunduğumuz hizmetin tadını çıkarmak için yukarıdaki “Online Alışveriş” butonuna basarak ürünlerimize göz atabilirsiniz. Bunun yanında, bloğumuzu ziyaret ederek şarj istasyonları hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilir gerek Türkiye’deki gerek diğer ülkelerdeki sektörle ilişkili makalelere göz atabilirsiniz.

Yorum yapın