Metin2 Pvp Oyna

Metin2, uzun süredir faaliyette olan ve günümüzde hala aktif bir şekilde oynanan başarılı bir MMORPG’dir. MMORPG, çevrimiçi rol yapma oyunlarına denir. Yıllardır varlığını sürdüren bu oyun, yakaladığı yüksek popülarite ile yediden yetmişe herkesin beğenisini kazandı. Ayrıca oyuncuların bir kısmı farklı deneyimler yaşamak adına PVP arayışına girdi. Metin2 Pvp, web girişimcilerinin online ortamda bulunan açık kaynak kodları ile oyunu farklı düzenlemelere tabi tutması ve yayına sunmasıdır. Burada amaç, daha kolay ve eğlenceli bir oyun ortamı oluşturmaktır. Genellikle hızlı seviye atlayıp savaşmaya odaklanılır. Durum böyle olunca da gamer’lar iki seçenek arasına kaldılar. Bunlardan biri metin2 oyununu direkt olarak oynamak, diğeri ise metin2 için açılmış özel serverlarda yer almak.

Metin2 Pvp Ne Anlama Gelmektedir?

PVP kavramının açılımı, İngilizcede ‘’player versus player’’ olarak bilinir. Tam anlamıyla oyuncu savaşı anlamına gelen baş harflerinin kısaltılmış halidir. Metin2 pvp server ise genellikle savaş odaklı sunulan özel metin2 sunucusudur. Her MMORPG türünde olduğu gibi Metin2 oyununda da seviye atlamak ve gelişmek bir hayli zordur. Savaştan ziyade genellikle yaratıklarla vakit geçirilir. Fakat PVP server standart kalıpların dışına çıkarak oyuna farklı bir bakış açısı getiriyor.

Oyuncuların çetin savaşlarda boy göstermesini sağlayarak ön plana çıkıyor. Bunun yanında Pvp Server oyuncularının bir kısmı araştırma yaparken pvp yerine private serverler kavramını kullanıyor. Private Türkçe’de ‘’özel’’ anlamına gelir. Orijinal Metin2, oyun dosyalarını paylaştığından bu yana metin2 pvp server oyunları açılmış ve günümüzde onlarca, hatta yüzlerce aktif özel pvp sunucusu gün yüzüne çıkmıştır. Söz konusu oyunların çoğu artık kurumsal yapıda olup oyuncu sayıları normal metin2 oyunuyla adeta rekabet içerisindedir. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen tüm oyun severlere Metin2 pvp oyna önerisinde bulunabiliriz.

Yorum yapın